REX – efektivní osvědčení původu i pro vývoz do Velké Británie

Při vývozu zboží do Velké Británie je možné za účelem získání zvýhodněného sazebního zacházení na zboží pocházející z EU využívat i stávající systém registrovaných vývozců (REX). Na základě Dohody o obchodu a spolupráci uzavřené mezi EU a Velkou Británií se zavedl na původní zboží z EU nebo Velké Británie zákaz cel, který je však podmíněn vyhotovením osvědčení o původu vývozcem.

Systém REX umožňuje, aby registrovaný vývozce sám osvědčil preferenční původ zboží na obchodním dokladu (nejčastěji to bývá faktura), aniž by osvědčení původu žádal od celních orgánů. Využití systému REX usnadňuje celní povinnosti i po Brexitu při vývozu zboží do Velké Británie v souladu s novými pravidly uvedenými v Dohodě o obchodu a spolupráci, které se začaly uplatňovat od 1.1.2021.

Na základě osvědčení původu zboží vyhotoveného registrovaným vývozcem (REX) anglické celní orgány ve smyslu Dohody o obchodu a spolupráci nevyměřují v rámci zákazu cel clo na zboží, které má původ v EU.

Bližší informace k registraci do systému REX a využívání systému REX pro osvědčování původu zboží i pro vývozy mimo Velkou Británii s ochotou poskytne naše advokátní kancelář.

Naše hodnoty

Profesionalita


Vysoce si ceníme důvěry každého jednoho klienta, který se rozhodne na nás obrátit a vloží tak ochranu svých zájmů do našich rukou. Při práci je naší základní zásadou a krédem profesionalita a dokonalost i v těch nejmenších detailech.

Individuální přístup


Naším posláním je poskytovat služby pro naše klienty, a proto jsou u nás jejich zájmy a spokojenost na prvním místě. Nikdy nedopustíme, aby byl klient u nás jen „číslem“, a aby musel být svědkem nedůsledného, neosobního řešení svého problému.

Komplexní ochrana


Díky týmu odborníků se specializací na jednotlivé právní odvětví umíme poskytnout svým klientům komplexní právní ochranu. Cílem naší advokátní kanceláře bylo vždy poskytovat svým klientům co nejkomplexnější právní ochranu, a proto jsme ji od začátku budovali jako kolektiv specialistů z různých právních odvětví.

1/3
Kontakt

Potrebujete poradiť?
Nečakajte, dajte nám o sebe vedieť!

    Zpracováváme Vaše osobní údaje za účelem vyřízení Vašeho požadavku. Více informací